Tittel (3) | Filtype | Publiseringsdato | Last ned |
---|---|---|---|
Forestillingsprogram for Den Norske Opera & Balletts produksjon Nøtteknekkeren (2016). | 1. des. 2016 | Last ned | |
Forestillingsprogram for Den Norske Opera & Balletts produksjon Nøtteknekkeren (2017). | 2. des. 2017 | Last ned | |
Forestillingsprogram for Den Norske Opera & Balletts produksjon Nøtteknekkeren (2019) | 29. nov. 2019 | Last ned |
Nøtteknekkeren
Nøtteknekkeren (2016) var en ballettproduksjon av Den Norske Opera og Ballett. Nøtteknekkeren var en urpremiere på en ny koreografi av Kaloyan Boyadjiev, på en eventyrballett bygget på E.T.A. Hoffmanns Nøtteknekkeren og Musekongen, med musikk av Peter Tsjaikovskij. Produksjonen ble satt opp på Den Norske Opera og Balletts Hovedscene.
Informasjon
(Objekt ID 95692)Objekttype | Produksjon |
Premiere | 1. des. 2016 |
Produsert av | Den Norske Opera & Ballett |
Basert på | Nøtteknekkeren og musekongen av E. T. A. Hoffmann; Nøtteknekkeren av Peter Tsjaikovskij, Marius Petipa |
Publikum | Barn, Voksne |
Emneord | Ballett, Eventyr |
Spilleperiode | 1. des. 2016 |
Spilletid | ca. 2 timer og 15 minutter |
Nettsted | Den Norske Opera & Ballett |
KILDER:
Årsrapport Den Norske Opera og Ballett
Nasjonalbiblioteket, forestillingsprogram overlevert Sceneweb, 23.10.2019
Den Norske Opera & Ballett, operaen.no, 02.06.2020, https://operaen.no/forestillinger/arkiv/2019/notteknekkeren-ballett/
Nasjonalbiblioteket, forestillingsprogram overlevert Sceneweb, 23.10.2019
Nasjonalbiblioteket, forestillingsprogram overlevert Sceneweb, 22.09.2020
Navn | Rolle |
---|---|
Jon Bausor | – Konsept/Ide |
Kaloyan Boyadjiev | – Konsept/Ide |
Kaloyan Boyadjiev | – Koreografi |
Kaloyan Boyadjiev | – Iscenesettelse |
Andrew Grams | – Musikalsk ledelse (2016 og 2017) |
Kevin Rhodes | – Musikalsk ledelse (2018) |
Per Kristian Skalstad | – Musikalsk ledelse |
Peter Sebastian Szilvay | – Musikalsk ledelse (2016 og 2017) |
Cathrine Winnes Trevino | – Musikalsk ledelse |
Peter Tsjaikovskij | – Komponist |
Jon Bausor | – Scenografi |
Bregje van Balen | – Kostymedesign |
Jon Bausor | – Kostymedesign |
James Farncombe | – Lysdesign |
Alberto Ballester | – Danser |
Kári Freyr Bjørnsson | – Danser (Drosselmeyer 2018) |
Kaloyan Boyadjiev | – Danser (Prinsen 2017) |
Kaloyan Boyadjiev | – Danser (Drosselmeyer 2018) |
Yoel Carreño | – Danser (Prinsen 2016, 2017 og 2018) |
Ricardo Castellanos | – Danser (2019) |
Yolanda Correa | – Danser (Clara 2016, 2017 og 2018) |
Philip Currell | – Danser (Prinsen 2016, 2017 og 2018) |
Natasha Jones Dale | – Danser (Clara 2017) |
Martin Dauchez | – Danser (Prinsen 2016, 2017 og 2018) |
Douwe Dekkers | – Danser (Prinsen 2016 og 2017) |
Douwe Dekkers | – Danser (Prinsen 2018) |
Anne-Sofie Dugstad | – Danser (Lille Clara 2017) |
Ine Esbensen | – Danser (Lille Clara 2016) |
Ole-Willy Falkhaugen | – Danser (Drosselmeyer 2016, 2017 og 2018) |
Julie Gardette | – Danser (Clara 2016) |
Andreas Heise | – Danser (Drosselmeyer 2016 og 2017) |
Silas Henriksen | – Danser |
Melissa Hough | – Danser (Clara 2016) |
Whitney Jensen | – Danser (Clara 2017 og 2018) |
Emilie Jørgensen | – Danser (Lille Clara 2017) |
Vivian Koohnavard | – Danser |
Lucas Lima | – Danser (Prinsen 2018) |
Emma Lloyd | – Danser |
Leyna Magbutay | – Danser (Clara 2016, 2017 og 2018) |
Isabelle Maia | – Danser |
Gakuro Matsui | – Danser (2019) |
Erik Murzagaliyev | – Danser (Prinsen 2018 og 2019) |
Lisa Nielsen | – Danser |
Maiko Nishino | – Danser (Clara 2018 og 2019) |
Francois Rousseau | – Danser |
Aarne Kristian Ruutu | – Danser (Drosselmeyer 2016, 2017 og 2018) |
Eugenie Skilnand | – Danser (Clara 2018 og 2019) |
Garrett Smith | – Danser |
Selma Smith Kvalvaag | – Danser (Lille Clara 2018) |
Aurora Stray-Pedersen | – Danser (Lille Clara 2016) |
Hedda Sveipe Bahmanyar | – Danser (Lille Clara 2017 og 2018) |
Sonia Vinograd | – Danser (Clara 2017 og 2019) |
Kathryn Walsh Thomas | – Danser |
Iben Østraat | – Danser (Lile Clara 2018) |
Stine Østvold | – Danser |
Erik Berg | – Foto |
Svetlana Ballester | – Annet (Prøveleder) |
Svetlana Ballester | – Annet (Prøveleder) |
Birgit Deharde | – Annet (Prøveleder 2018) |
Gro Gudim | – Annet (Prøveleder Ballettskolen) |
Yoshifumi Inao | – Annet (Prøveleder) |
Jahn Magnus Johansen | – Annet (Prøveleder) |
Christopher Kettner | – Annet (Prøveleder) |
Hedda Staver Cooke | – Annet (Prøveleder) |
Martin Vedel | – Annet (Prøveleder) |
Barn fra Ballettskolen ved Den Norske Opera & Ballett.
29. nov. 2019 – Hovedscenen, Den Norske Opera & Ballett | Sesongpremiere |
1. des. 2018 – Hovedscenen, Den Norske Opera & Ballett | Sesongpremiere |
2. des. 2017 – Hovedscenen, Den Norske Opera & Ballett | Sesongpremiere |
1. des. 2016 – Hovedscenen, Den Norske Opera & Ballett | Premiere |